Forklift, dost mu düşman mı?

İşyerinde forklift ile ilgili olayların ilgili tüm taraflar için olumsuz etkileri olduğu bir sır değil. Bir yandan, bu olaylar işveren tarafından verilen ağır para cezalarına neden olurken, diğer yandan aynı olaylar çalışan için yaşamı değiştiren fiziksel sorunlara neden olabilir. Hollanda Sosyal İşler ve İstihdam Bakanlığı’na (SZW) göre Forkliftler: Kazaları ve hasar yayınını nasıl önleyebilirim; üç ana husus kazalara ve hasara neden olur. Bunlar; deneyimli forklift operatörlerinin eksikliği; yetersiz eğitim ve yayalar. İnsan hatası, sorumsuz davranış, teknik yanlışlıklar, kötü makine bakımı, tehlikeli ve sağlığı tehdit eden dizel dumanı, sorunları daha da kötüleştirebilecek sadece birkaç önemli faktördür.

SZW Genel Müfettişi Marc Kuipers’in belirttiği gibi, “güvenlik sadece makinelerle ilgili değil, aynı zamanda işyerinde güvenli olmayan davranış ve kültürle mücadele etmekle de ilgilidir.” Bu [güvenli olmayan davranış ve işyeri kültürü], diğer nedenlerin yanı sıra, forklift kullanımını azaltmayı amaçlayan endüstri genelindeki eğilime yol açtı ve bir fork kamyonsuz (FTF) iş yeri oluşturma umuduyla forklift kullanımını tamamen durdurdu.

Geçmişte forkliftler, lojistik sistemler ve çalışanlar malları hızlı ve verimli bir şekilde depolamak ve aktarmak için el ele çalışıyorlardı. Bununla birlikte, forkliftlerle ilgili güvenlik olaylarının, yaralanmaların ve kazazedelerin sıklığı artmaya devam ederken, sektörler ve müşteriler, FTF işyerlerini oluşturmak ve kolaylaştırmak için imalatçılara, mühendislere ve lojistik uzmanlarına yöneldi. Bununla birlikte, forkliftler gelecekte kullanılmaz hale gelirse, ağır kaldırmayı kim veya ne yapacak? Elektrikli çekiciler ve AGV teknolojisinin kullanımı burada devreye giriyor.

Movexx’te, daha güvenli, daha akıllı ve sürdürülebilir ürünler ve iş yerleri yaratan yenilikçi çözümler sunma çabalarında sınırları sürekli olarak zorluyoruz. İşimize başladığımız günden beri AGV makinelerinin ve elektrikli çekicilerin müşterilerimize önemli faydalar sağlayacağını hep biliyorduk. Şimdi, işyerinde forkliftlerin güvenliği ve geleceği ile ilgili son endişelerin ışığında, elektrikli çekicilerimizin daha güvenli, sürdürülebilir ve verimli işyerleri için çözüm olduğuna her zamankinden daha fazla inanıyoruz.

Güvenlik:

(İngiltere) Sağlık ve Güvenlik İcra Müfettişi Jane Carroll’a göre, “işin kontrolünü elinde tutanlar, güvenli çalışma yöntemleri ve güvenli bir çalışma ortamı sağlama sorumluluğuna sahiptir.” SZW yayını, eğitim eksikliğini ölümcül forklift yaralanmalarının bir nedeni olarak nitelendiriyor. Yukarıdaki açıklamaları çözmek için, herhangi bir Movexx elektrikli römorkör tesisinize gelmeden önce eğitimli ve kalifiye bir bayinin (yeniden) eğitim almasını sağlıyoruz. Bunu, bayinizin i yöneticilerine, operatörlerine ve römorkörle karşılaşabilecek diğer kişilere yardımcı olabilmesini sağlamak ve ekibin yeni Movexx elektrikli çekicinizi bağımsız olarak çalıştırma konusunda rahat ve emin hissetmesini sağlamak için yapıyoruz. Yol boyunca daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, satış sonrası hizmetler ekiplerimiz ve yerel bayilerimiz hizmetinizdedir.

SWZ yayını ayrıca forklift kazalarının% 50’sinin ayağa kalktığını belirtti. Bu soruna çözümümüz AGV çekicilerimizdir. Öncelikle, AGV çekiciler yüksek hassasiyetle çalışmalarını sağlamak için güvenlik sensörlerine sahiptir. Römorkörün yerleşik güvenlik önlemini birlikte oluşturan sensörler ve dahili yazılım, rotasında insanlarla, bariyerlerle veya engellerle karşılaştığında hareket etmesini durdurur. Çekicinin dahili yazılımı daha sonra malları teslim etmek için izlenecek en güvenli ve en uygun rotayı yeniden hesaplar.

İkinci olarak, römorkörlerimiz malları çektiğinden, ittiğinden, hareket ettirdiğinden ve hafifçe kaldırdığından, büyük yükseklikten düşen malların veya insanların ayaklarının üzerinden geçen forkliftlerin neden olduğu ayak yaralanmalarına neden olma olasılıkları daha düşüktür. Ayrıca, AGV çekicilerimiz malların taşınması söz konusu olduğunda o kadar hassastır ki, en deneyimli forklift sürücülerini bile zorlayacak geniş dönüş alanlarında güvenle gezinebilirler. Böylece tıkanıklık, çarpışma ve insanlara veya ürünlere zarar verme riskini ortadan kaldırır. Üstelik hataları ve kazaları azaltırken verimlilik gerçeğe dönüşmektedir.

Sürdürülebilir:

Elektrikli çekiciler, forkliftlere kıyasla daha az enerji tüketir, üretkenliği artırır ve daha fazla zaman tasarrufu sağlar. Bir forklifti (tekrar tekrar) çalıştırmak için gereken fiziksel ve çevresel enerji, bir elektrikli çekicininkinden daha yüksektir ve bunun bir ana nedeni vardır; Elektrikli römorkörler, aynı teslimatı bitirmek için ileri geri hareket etmesi gereken bir forkliftten tek seferde daha fazla konteyneri hareket ettirebilir. Forkliftin sürücüsünün fiziksel ihtiyacı römorkörün operatöründen çok daha fazladır.

Çekicilerimiz ergonomiktir, yani verimli, rahat ve vücudunuzla uyum içinde çalışırlar. Aşırı fiziksel zorlanma olmaması, operatörlerin Karpal Tünel Sendromu, Tendinit veya bel ağrıları gibi ciddi yaralanmalar geliştirmeden elektrikli çekiciyi daha uzun süre kullanabileceği anlamına gelir.

Dahası, çekicilerimizin tamamen elektrikli olması ve değiştirilebilir bir pil ile birlikte gelmesi, bu da pilinizi gerektiğinde değiştirip şarj edebileceğiniz ve saniyeler içinde çalışmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir. Şarj edilebilir AGM veya Lityum pil, daha uzun süre daha fazla güç sunar, böylece çalışanlarınız aksama süresi yaşasa bile, elektrikli çekicinizin veya AGV çekicinizin devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Forkliftin ciddi sağlık risklerine neden olabilecek tehlikeli dizel dumanlarının aksine, elektrikli çekiciler sıfır duman yayar, bu da siz ve çevre için daha iyidir. Üstelik römorkörün ergonomik tasarımı, uzun vadede sizin için daha güvenli ve daha keyifli hale getirir.

 

Çekicimizin ergonomik ve sürdürülebilir tasarımı birlikte, gelişmiş verimlilik seviyelerine dönüşür. Elektrikli römorkörler kullanarak, çalışanlar yaralanmalara daha az eğilimli hale gelir ve arıza süreniz önemli ölçüde azaltılarak işletmenizin yeni zirvelere ulaşmasını sağlar.

Verim:

13 yılı aşkın sektör anlayışına sahip deneyimli bir işletme olarak, bakım, onarım ve yakıt maliyetlerinin bir şirketin bütçesini felç edebileceğini biliyoruz. Bu nedenle, hem ürünlerimiz hem de insanlarımız için boşa harcanan çabaları en aza indirirken maksimum üretkenliğe ulaşmaya çalışıyoruz. Basitçe söylemek gerekirse; verimlilik genlerimizdedir.

Verimli makinelerimiz ve çalışanlarımız birçok farklı sektörde başarılı olduklarını kanıtladı. Örneğin, malzeme akışı süreçlerini kolaylaştırmak isteyen lojistik müşterilerine yardımcı oldu. Bu tür müşteriler, malları taşımak için forklift kullanan geleneksel dağıtım sistemlerini kullanır. Bu süreç sadece gerekenden birkaç kişi daha gerektirmekle kalmıyor, aynı zamanda ergonomik değil, LEAN uygulamalarını da içermiyor – ve ne yazık ki bu tür benzer durumlarda yaralı çalışanlar norm haline geliyor.

Bu soruna ve aslında SZW’ye (çalışma alanı içinde forklift ve yayaların yetersiz ayrılması) çözümümüz, elektrikli römorkörler ve AGV’lerin bir kombinasyonudur. Elektrikli çekicilerimiz ve AGV’lerimiz, yaya bölgesi ile forklift aralığı arasında bir güvenlik tampon bölgesi (forklift ve yayalara kapalı bölge) oluşturmak için forkliftlerle birlikte çalışabilir. Depolar, malzeme taşıma sürecine elektrikli çekiciler ve AGV’leri dahil ederek iş gücünü optimize edebilir ve işyerindeki güvenlik ve üretkenlik seviyelerini iyileştirebilir.

İş için doğru makine çeşitlerine ve eğitimli personele sahip olmanızı sağlamak, işyeri güvenliği yönetmeliklerine uymanın ve çalışan ve işveren yetkinliğini güçlendiren bir ortam yaratmanın önemli bir parçasıdır. Elektrikli römorkörlerimizin veya AGV’lerimizin işyerinizdeki kazaları ve hasarları önlemede hangi rolü oynadığını merak ediyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz: