Paslanmaz Çelik Makinelerin Temizliğinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Yeni koronavirüs söz konusu olduğunda, iyi hijyen en iyi savunma hattımız gibi görünüyor. Hem kişisel hijyeninize hem de yüzeyleri, eşyaları, aletleri ve ekipmanları temizleme şeklinize iyi bir düzen uygulanmalıdır.

Koronavirüsün, birçok solunum yolu virüsü gibi, bir kişiden diğerine, enfekte bir kişi öksürdüğünde veya hapşırdığında havada yüzen solunum damlacıkları yoluyla bulaştığı söyleniyor. Bu damlacıklar üzerinize düşebilir ve sizi hasta edebilir veya bir yüzeye düşebilir ve bir süre ikamet edebilir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri hala nasıl yayıldığını öğreniyor olsalar da, bir yüzeye veya nesneye virüsle dokunmanın ve sonra kendi yüzüne dokunmanın “virüsün yayılmasının ana yolu olmadığı düşünülmüyor” diyorlar. “Yine de, Dünya Sağlık Örgütü, virüsün plastik, paslanmaz çelik ve kumaş gibi yüzeylerde yaşadığı bilindiğinden, tüm temas yüzeylerinin yıkanmasının, sık dokunulan yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Ancak herkesin aklındaki soru, virüs vücut dışında ve yüzeylerde ne kadar süre hayatta kalabilir? Bu sorunun cevabı belirsizliğini koruyor ancak ön araştırma, virüsün plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerde 72 saate kadar yaşayabileceğini ve oda sıcaklığında birkaç saatten dokuz güne kadar hayatta kalabileceğini gösteriyor. Journal of Hospital Infection tarafından yapılan bir araştırma, virüsün metal, plastik ve cam yüzeylerde devam ettiğini buldu.

 

Biz tıp uzmanı değiliz; makinelerimizi temizlemek söz konusu olduğunda sadece bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle, bunu akılda tutarak, paslanmaz çelik Movexx elektrikli çekicilerinizi temizlerken yapmanız ve yapmamanız gerekenler burada.

Yapılması Gerekenler: Temizleyin

 

Yapılması Gerekenler: Dezenfekte Edin

Yapılmaması Gerekenler: Temizlemek

Yapılmaması gerekenler: Dezenfekte etmek

Ek bir önlem olarak, ekipmanınızı temizledikten sonra tek kullanımlık havlu ve bezleri atmanız önerilir. İşten eve geldiğinizde kıyafetlerinizi değiştirin ve yıkayın.

Koronavirüs salgını sırasında yorulmadan çalışan öğretmenlere, sağlık çalışanlarına, perakende personeline, idari personele ve tüm isimsiz kahramanlara özel bir teşekkür ederiz.

Yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz: